X
تازه های نشر
افقهای آینده

با توجه به افزایش روزافزون موجودی مخازن کتابخانه از یک طرف و نیز افزایش قابل توجه اعضای کتابخانه، فضای فعلی گنجایش اسناد جدید و خدمات رسانی مناسب را نداشته و به همین خاطر طرح ساختمان جدید در حال احداث می باشد که طبق برآورد اولیه از ابتدای سال آینده ، کتابخانه به این محل منتقل خواهد شد.

با توجه به راه اندازی کتابخانه دیجیتال در مرکز، پروژه دیجیتال سازی کتابها، اسناد و مدارک با حداکثر توان، در حال انجام می باشد. در حال حاضر حدود 60% منابع به شکل دیجیتال آماده سازی شده و انتظار می رود به زودی تمام اسناد قابل دیجیتال سازی، در معرض استفاده عموم قرار بگیرد.

این کتابخانه با هدف تجمیع اطلاعات و نیز یکپارچه سازی خدمات اطلاع رسانی در کشور، تصمیم دارد به شبکه ملی کتاب کشور بپیوندد. مقدمات اولیه این کار فراهم شده و به زودی منابع کتابخانه در طرح ملی کتاب ادغام و قابل جستجو خواهد بود.

آخرین اخبار
فراخوان مقاله برای نشست فارغ التحصیلان مؤسسه مطالعات اسلامی مک‌گیل

هدف برگزار‌کنندگان این نشست فراهم‌آوردن فرصتی برای فارغ‌التحصیلان در سراسر جهان جهت مطالعه تفکرات و شیوه زندگی اسلامی با در نظر گرفتن رویکردهای روش شناسی می‌باشد تا شرکت کتتدگان تحقیقات خود را با اساتید و دانشجویان مؤسسه مطالعات اسلامی مک‌گیل در یک فضای دوستانه و قابل نقد به اشتراک گذارند.

کنفرانس رهبری، مقام و نمایندگی در جوامع مسلمان بریتانیا
در این کنفرانس به این سؤالات پاسخ داده می‌شود:
چه کسی برای مسلمانان بریتانیا صحبت می‌کند؟ چگونه قدرت را در عصر رسانه‌های جمعی و اینترنت تفسیر و اجرا می‌کنیم؟ چه عوامل داخلی و خارجی ساختارهای رهبری مسلمانان بریتانیایی را به عنوان یک اقلیت در جامعه به ظاهر مسیحی اما سکولار تشکیل می دهند؟…
علاوه بر این، نشستی با‌ پرسش و پاسخ پیرامون ” آینده نقش امام در انگلستان” نیز در این کنفرانس برگزار می‌گردد.
برگزاری کنفرانس فقر و مهاجرت

در روزهای ۱۹ و ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹، کنفرانسی با عنوان «فقر و مهاجرت» در دانشگاه سالزبورگ اتریش برگزار می‌گردد. مهلت ارسال چکیده مقالات به این کنفرانس تا ۳۱ ژانویه ۲۰۱۹ می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کنفرانس به آدرس https://www.poverty-conference.orgمراجعه  کنید.


سومین همایش ملی روان شناسی تربیتی شناختی

سومین همایش ملی روان شناسی تربیتی شناختی توسط انجمن روان شناسی تربیتی ایران و با همکاری گروه های روانشناسی تربیتی دانشگاه های کشور و با امتیاز بازآموزی از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه سال ۹۸ برگزار می گردد.


ملاحظه درختی منابع دیجیتال

منابع دیجیتال را به شکل طبقه بندی شده و به صورت درختواره ملاحظه کنید

جستجوی منابع دیجیتال

منابع دیجیتال مورد نظر خود را در آرشیو منابع دیجیتال جستجو کنید.

  • عناوین منابع خریداری شده از نمایشگاه کتاب تهران
معرفی کتابخانه

یکی از نیازهای اصلی و ضروری برای هر گونه آموزش و پژوهش در اختیار داشتن کتاب و مکانی برای مطالعه است. یکی از شاخص‌های اصلی اندازه‌گیری برای فرهیختگی و پیشرفت تمدن‌ها تعداد کتاب‌های تولیدی و تعداد کتابخانه‌ها و گشتردگی و گنجایش آن ها بوده و هست.
تالیف و تصنیف کتاب به همراه ایجاد کتابخانه برای مطالعه یکی از وظایف راهبردی برای پیشرفت هر جامعه‌ای است و تمدن اسلامی از نخستین روزهای پایه گذاری تا کنون به این وظیفه اهتمام ورزیده است.
تاکید اسلام بر آموختن و اندیشیدن باعث شده است که سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی اسلامی یکی از وظایف ذاتی خود را تولید کتاب و تاسیس کتابخانه بدانند. با عنایت به همین نکته است که یکی از ماموریت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تاسیس کتابخانههای گوناگون تعریف شده است در کنار ماموریت‌های پژوهش، آموزش و تبلیغ که سه ضلع دیگر وظایف این نهاد برآمده از انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(قدس سره) است.


ردیف

نام کتابخانه

تعداد عنوان

تعداد جلد

1

مرکزی پژوهشگاه

73000

127815

2

لاتین پژوهشگاه

5556

6526

3

تخصصی قرآن

21286

49796

4

عمومی

52340

82732

5

دانشگاه باقرالعلوم

44462

101058

6

معصومیه

18601

35891

7

ادبی هنری

32517

56469

8

شعبه اصفهان

28997

50554

9

شعبه مشهد

53698

75526

10

شعبه ایرانشهر

3657

6815


این قسمت به زودی تکمیل می‌شود

این قسمت به زودی تکمیل می‌شود


این قسمت به زودی تکمیل می‌شود