X
Text/HTML

 

راهنمای درخواست عضویت از طریق پورتال

 

 

متقاضیان عضویت درکتابخانه می‌توانند از طریق پورتال سیمرغ ، درخواست عضویت خود را ارسال نمایند. این درخواست‌ها توسط مسئول سیستم امانات بررسی شده و پس از انطباق با آیین‌نامه کتابخانه، قبول و یا رد خواهند شد. لازم به ذکر است درخواست‌کننده می‌تواند وضعیت درخواست خود را ازطریق پورتال مشاهده نماید. در ادامه به مراحل ارسال درخواست عضویت پرداخته می‌شود:

الف-ثبت نام در پورتال: ابتدا باید برروی گزینه "ثبت نام کاربر" در بالای صفحه، کلیک کنید(شکل 1)

شکل1

همانطورکه درشکل2مشخص شده، اطلاعات موردنیاز را وارد کرده و در آخرگزینه "ثبت نام" را کلیک کنید.

شکل2

ب- وارد شدن در پورتال : در این مرحله می‌بایست بر روی گزینه "ورود به سایت" کلیک و سپس نام کاربری و کلمه عبور مربوط به خود را که در مرحله قبل تعریف کرده اید، وارد نمایید.(شکل 3)

شکل3

ج- پر کردن فرم درخواست عضویت: در این مرحله می‌بایست برروی گزینه "پروفایل سیمرغ" کلیک کنید.(شکل 4)

  شکل4

در پنجره‌ای که برایتان نمایش داده می‌شود، گزینه "فرم درخواست عضویت در سیستم گردش امانات" را انتخاب کنید.(شکل 5)

شکل5

پنجره‌‌ای به شکل زیر باز می‌شود، در قسمت سیستم های اطلاعاتی، نام کتابخانه مورد نظر خود را انتخاب و سایر اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید. لازم به ذکر است در انتهای فرم، می‌توانید هر یک از انواع مدارک لازم برای عضویت را ضمیمه کنید. همانطور که در شکل هم مشخص شده، برای پیوست کردن مدارک، ابتدا نوع مدرک را انتخاب، سپس مسیرفایل مربوطه را مشخص و در انتها گزینه "افزودن به لیست" را کلیک کنید . مدارک بعدی هم با همین روش به لیست افزوده می‌شوند. درانتها گزینه "بروزرسانی "را کلیک کنید.(شکل 6)

شکل6

 د- مشاهده وضعیت  رسیدگی به درخواست پس از ارسال درخواست عضویت، مسئول سیستم امانات آن را بررسی خواهد کرد و شما می‌توانید وضعیت درخواست خود را ازطریق پورتال مشاهده نمایید. یک درخواست در طول فرایند بررسی، ممکن است در وضعیت‌های مختلف ( بررسی نشده، نقص اطلاعات، نیاز به مراجعه حضوری، مردود و قبول) قرار بگیرد. برای این کار کافی است که برروی گزینه "فرم درخواست عضویت در سیستم گردش امانات" کلیک کرده تا بتوانید از وضعیت درخواست خود مطلع شوید. (شکل7)

شکل7